VOLAP
VOLEYBOL ARAŞTIRMALARI MERKEZİ PLATFORMU

Voleybol Araştırmaları Platformu VOLAP, yerel spor kaynaklarımızı global bakış açısıyla değerlendirerek, voleybolun ülkemizde yayılmasına ve gelişmesine katkı sunmak amacına hizmet etmek isteyen herkesi biraraya getiren bir voleybol düşünce platformudur. VOLAP Platformu, kar amacı olmayan, voleybolun stratejisi üzerine araştırmaların ve analizlerin birarada toplandığı, bu amaç için çalışan spor kulübü derneklerinin içinde bulunduğu bir düşünce platformu olup gönüllü çalışanlara, bölgesel temsilcilere, yurtiçi ve yurtdışında konusunda uzman voleybol ve spor insanlarına sahiptir ve Türk voleybolu hakkında düşünen ve fikir üreten herkese açıktır.

Türk ve dünya voleybolu üzerine düzenleyeceği tartışma, seminer, beyin fırtınası yanında, akademisyen, gazeteci, kulüp temsilcisi, voleybol paydaşları ve karar vericilerin bilgi ve düşüncelerinden herkesin yararlanmasına davetle, analiz, rapor, yazı, periyodik yayınlar yoluyla ülke voleybolunun dünya voleybolu içinde daha etkin bir rol oynayarak ekol olmasına katkı sağlamayı ilke edinmiştir.

VOLEYBOL ARAŞTIRMA PLATFORMU VOLAP İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…

VOLEYBOL OKULLARI BİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ

Voleybolu ülke geneline yaymak ve spor kültürünü almış nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz ancak bunun uzun yıllara dayanan tecrübeyle, yeterli teknik ve idari bilgiye sahip ekiplerce, gerekli standartlardaki tesislerde çalışan voleybol okullarının ve voleybol kulüplerinin çoğalmasıyla olacağını biliyoruz.

VOB olarak iyi eğitim veren voleybol okullarının iyi standartlar oluşturması konusunda enerji ortaya koyan, kar amacı gütmeyen, uzun yıllardır iyi kalitede hizmet üreten ve voleybolu çok seven, tabana yayılmasına önderlik eden, spor kültürünü geniş çevrelere ulaştırmak için çalışan üye kulüplerden ve voleybol okullarından oluşan bir organizasyonuz.

Amacımız;

1- Antrenman yapılan spor salonlarının asgari standartlarını belirlemek, sürekli geliştirmek ve hizmet kalitelerini arttırarak, salonların çocuklar için maksimum güvenli alanlar olmasını sağlamak.

2- Voleybol okulları ve kulüpler seviyesinde uygulanacak voleybol eğitimi müfredatı oluşturmak, idari süreçler, sporcu destek ve takip programlarını devreye almak, üyelerinin kullanımına sunmak.

3- Oluşturulan müfredat ve destek programlarını ilgili kurumlardan onay almak suretiyle tescillendirmek.

4- Sürekli Eğitim Merkezimiz’de ve online eğitim portallarımızdan, antrenör ve eğitimci kadrosunun bilgi ve tecrübesini ileri taşıyacak teorik ve uygulamalı atölyeler düzenlemek.

5- Türkiye Voleybol Federasyonu ile koordineli hareket ederek, tüm iş ve işlemlerimizde TVF ile kendi alanımızda tecrübe ve bilgi paylaşımını önde tutacak ve katkı sağlayacak şekilde hareket etmek.

6- Standartlara uyan voleybol okulları ile iletişim kurarak VOB ONAYLI tescil belgesi ile ödüllendirmek ve takip etmek.

7- Standartlara uygun şekilde sporcuların ve takımların ihtiyacı olan voleybol gelişim kampı, voleybol gelişim kursu, antrenör ve hakem gelişim atölyeleri, özel voleybol ligleri, özel turnuvaları üyeleriyle organize etmek.

8- Voleybol’un Stratejisi odaklı tartışma toplantıları düzenlemek, voleybolun duayen isimlerini bu toplantılarda misafir etmek.