Ali Peçen Sportif Eğitim Merkezi, şu ana kadar başarıyla yürütmüş olduğu, birçok farklı branşta çocuk ve genç sporcuların sportif gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan programlarına, Voleybol Araştırmaları Platformu (VOLAP) akademisyenleri tarafından antrenörlük eğitimi alanında oluşturulan çeşitli eğitim programlarını da ekleyerek, spor alanında hizmet vermeye devam etmektedir.  

Başarılı bir antrenör olma yolundaki adımlara bakılacak olursa sadece branşa ait temel teknik ve taktik manevraların öğretilmesi ve bu öğretilerin uygulatılabilmesinin yeterli olmadığı, buna ilaveten antrenman bilimi alanındaki gelişmeleri takip etmek, teknolojik yeniliklerden faydalanmak ve kazanılan bilgi, beceri ve donanımı antrenman programına entegre etmenin gerekliliği gözler önüne serilmektedir. Bu gerçekten yola çıkarak, voleybol antrenörlerine yönelik başlangıç ve ileri düzeyde olmak üzere iki farklı modülde antrenörlük kursları açılacaktır. Kurs içeriğinde, bir voleybol antrenörünün donanımı için gereklilik arz eden, antrenman bilimi ışığında tasarlanmış kuramsal ve uygulamalı dersler yer alacaktır. Kuramsal dersler, alanında uzman ve çeşitli federasyonların eğitim kurullarında yer alan akademisyenler tarafından, uygulamalı dersler voleybol camiasının önemli isimlerinden eski milli voleybol oyuncusu Ali Peçen ve voleybol branşında tecrübeli antrenör ekibi tarafından yürütülecektir.

Antrenman bilimindeki güncel yaklaşımlar ışığında antrenman ve voleybol antrenörlüğü alanında kendini geliştirmek ve yeni yaklaşımlarla tanışmak isteyen antrenörler ile antrenör adaylarını eğitimlerimizde görmekten memnuniyet duyarız.

EĞİTİM KADROSU

KURAMSAL DERSLER

Ad SoyadÇalıştığı KurumUzmanlık Alanı
Doç. Dr. Yalçın BeşiktaşFenerbahçe Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi,
Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi
Performans Psikolojisi,
Hareket Antrenman.
Dr. Öğr. Üyesi Beyza AkyüzFenerbahçe Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi,
Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi
Hareket Antrenman,
Egzersiz Fizyolojisi.
Dr Öğr. Üyesi Erhan AyberkFenerbahçe Üniversitesi, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi  İletişim.
Arş. Gör. Taylan BalcıoğluFenerbahçe Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi,
Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı
Hareket Antrenman,
Sinir Bilim.

UYGULAMALI DERSLER

Ad SoyadÇalıştığı Kurum/GörevAntrenörlük Kademesi
Ali Peçen Milli Voleybolcu/AP Sportif Spor Kulübü Kurucu Başkanı, VOLAP Başkanı,
FMV Işık Okulları ve FMV Işık SK Voleybol Koordinatörü
4. Kademe Antrenör

Eğitimlerimiz, yıl içinde belirli dönemlerde tekrarlanmakta olup, ileride yayınlanacak tarihler için Bize Ulaşın linkindeki ilgili form vasıtasıyla Antrenör Eğitim programını seçerek ön kayıt olabilirsiniz.

  • Her eğitim maksimum 15 katılımcı ile sınırlıdır.
  • Kurs tarihleri, eğitim ve katılımcıya sağlayacağı verimlilik açısından arttırılabilir veya birleştirilebilir.
  • Kurs sonunda başarılı katılımcılara VOLAP Antrenörlük Eğitimi Katılım Sertifikası verilecektir.
  • Kurs tarihleri menüdeki duyuru linkinden, ilgili sosyal medya hesaplarımızdan ve voleybol haber sitelerinden yayınlanacak olup ön kayıt linki vasıtasıyla bize ulaşmanız istenecektir.