voleybol okulları birliği

VOLEYBOL OKULLARI BİRLİĞİ

Voleybolu ülke geneline yaymak ve spor kültürünü almış nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz ancak bunun uzun yıllara dayanan tecrübeyle, yeterli teknik ve idari bilgiye sahip ekiplerce, gerekli standartlardaki tesislerde çalışan voleybol okullarının ve voleybol kulüplerinin çoğalmasıyla olacağını biliyoruz.

VOB olarak iyi eğitim veren voleybol okullarının iyi standartlar oluşturması konusunda enerji ortaya koyan, kar amacı gütmeyen, uzun yıllardır iyi kalitede hizmet üreten ve voleybolu çok seven, tabana yayılmasına önderlik eden, spor kültürünü geniş çevrelere ulaştırmak için çalışan üye kulüplerden ve voleybol okullarından oluşan bir organizasyonuz.

Amacımız;

1- Antrenman yapılan spor salonlarının asgari standartlarını belirlemek, sürekli geliştirmek ve hizmet kalitelerini arttırarak, salonların çocuklar için maksimum güvenli alanlar olmasını sağlamak.

2- Voleybol okulları ve kulüpler seviyesinde uygulanacak voleybol eğitimi müfredatı oluşturmak, idari süreçler, sporcu destek ve takip programlarını devreye almak, üyelerinin kullanımına sunmak.

3- Oluşturulan müfredat ve destek programlarını ilgili kurumlardan onay almak suretiyle tescillendirmek.

4- Sürekli Eğitim Merkezimiz’de ve online eğitim portallarımızdan, antrenör ve eğitimci kadrosunun bilgi ve tecrübesini ileri taşıyacak teorik ve uygulamalı atölyeler düzenlemek.

5- Türkiye Voleybol Federasyonu ile koordineli hareket ederek, tüm iş ve işlemlerimizde TVF ile kendi alanımızda tecrübe ve bilgi paylaşımını önde tutacak ve katkı sağlayacak şekilde hareket etmek.

6- Standartlara uyan voleybol okulları ile iletişim kurarak VOB ONAYLI tescil belgesi ile ödüllendirmek ve takip etmek.

7- Standartlara uygun şekilde sporcuların ve takımların ihtiyacı olan voleybol gelişim kampı, voleybol gelişim kursu, antrenör ve hakem gelişim atölyeleri, özel voleybol ligleri, özel turnuvaları üyeleriyle organize etmek.

8- Voleybol’un Stratejisi odaklı tartışma toplantıları düzenlemek, voleybolun duayen isimlerini bu toplantılarda misafir etmek.